Mitsubishi Electric Kalitesi


MEQ sizin için ne anlama geliyor?

Mitsubishi Electric Kalitesi, kısaca MEQ, teknoloji, dizayn ve üretimde 90 yıllık mükemmelliği işaret etmektedir.  Konfor, verim

ve dayanıklılığın en yüksek standardını göstermektedir. Kısaca bugün alabileceğiniz en iyi klima cihazını anlatmaktadır.

 

Ekolojik  Sağlamlık


”Tedarikçilerimizin kullandığı materyaller ve üretim işlemleriyle ilgileniyoruz. Çünkü çevreye değer veriyoruz, sadece ekolojik ürünleri satın alıyoruz. Misyonumuz, dünyadaki insanların ihtiyaçlarını karşılamaktır. Gelişen beklentilerini karşılamak için bütün dünya üzerindeki şirketlerle bağlarımızı genişletmeli ve güçlendirmeliyiz. Sadece iş değil işbirliği arıyoruz ve dünya refahına doğru ilerlediğimiz yolda bize katılacak gönüllü potansiyel partnerlar arıyoruz .”  Mitsubishi Electric Co.

 

İklim Değişimiyle Mücadele


Mitsubishi Electric 2011 yılının sonunda CO2 emisyon seviyelerini 1991 seviyelerine oranla %25 azaltmayı amaçlamaktadır. Bu hedefe ulaşmak için üretim aktiviteleri süresince enerji tüketiminden kaynaklanan CO2 emilimlerini azaltma hedefiyle,üretimde enerji tasarruflu aktiviteleri desteklemektedir. 2006 yılında  üretim aktivitelerindeki CO2 emisyonları  1991 yılı  seviyelerine  oranla %20 azalmıştır. Ayrıca çevresel etkiyi azaltma çabalarının bir parçası olarak Mitsubishi Electric enerji verimi yüksek ürün yaratmaya çalışmaktadır. Mitsubishi Electric’in “Yeniden Kullanılabilir Boru Teknolojisi” ile binada mevcut olan eski klima boruları yeni klimalar ile kullanılabilmekte, böylece hem malzeme, hem zaman hem de para tasarrufu elde edilmektedir.


Mitsubishi Electric’in enerji tüketimi yönetimi ve geliştirilmesi yolundaki bu yoğun çabaları ödüllendirilmektedir :


Japonya Enerji Tasarruf Merkezi’nin sponsorluğunu yaptığı 2005 Enerji Tasarrufu Ödülleri’nde  Bakanlık Ödülü ( Ev Tipi Split Klima  MSZ-ZW40TS ) verilmiştir. Kızılötesi sensörler döşemeden yayılan sıcaklığı saptayarak klimanın ısıyı odanın her yerinde aynı seviyede ve eşit konfor sağlayacak şekilde ayarlamasını sağlar. Bir odanın her köşesi  gerektiği kadar soğutulduğu için enerji tüketimi %30’u oranında azalır.


Japonya Endüstriyel Dizayn Teşvik Organizasyonu Ev Tipi Lossnay (VL-08PS2, VL-10ES2, VL-12ESH2) ünitelerine 2006 En İyi Dizayn Ödülünü vermiştir.


Mitsubishi Electric’in Ev Tipi Split Klima Serisi olan Kirigamine Zen 2010 IF Product Design ödülüne layık görüşmüştür.

 

RoHS Yönetmeliğine Uyum


Avrupa’da RoHS Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesiyle The Mitsubishi Electric  Group belirtilen altı maddenin kullanımını kesti. Yeşil üretim ve yeşil tedariki destekleme çabalarının bir parçası olarak, bileşenlerin ve materyallerin içindeki zararlı maddeler hakkında bilgi ve güvenilirlik taahhüdü olarak böyle maddelerin kullanılmadığını garanti eden sertifikalar vermektedir. Bu tür maddelerin olma  olasılığı yüksek olduğu durumlar için zararlı maddelerin kullanılıp kullanılmadığını taahhüt etmek amacıyla bağımsız analizler yürütmektedir. Mitsubishi Electric, ürünlerinin belirtilen maddeleri içermemesini sağlamak için analizleri ve ispat edilebilirlik sistemlerini güçlendirmeye devam etmektedir.

 

*Belirtilen altı madde: kurşun, civa, kadminyum, 6 değerlikli krom, PBB ve PBDE